PLAJLAR

Küçük Çakıl - Çınarlar Plajı


İlçe merkezindeki Küçük Çakıl’da bulunan iki plaj - restoran, her tür hizmeti sağlamaktadır. Yat limanının hem doğusu hem batısında yer alan otellerin, kayalıklar üzerinde denize girmenizi kolaylaştırmak amacıyla kurduğu iskele ve platformlar bulunur

Büyük Çakıl


Dolmuşla ya da yürüyerek ulaşabileceğiniz, merkezden yaklaşık 1 km uzaklıktaki Büyük Çakıl plajındaki kafe ve restoranlarda da yine her türlü hizmet veriliyor

İnce Boğaz


Kaş’ın batısında Kalkan’a giden yol üzerindeki Bucak Denizi, her iki kıyısında denize girilebilen doğal bir liman görünümündedir. Çukurbağ Yarımadası tarafına düşen İnceboğaz Plajı, sığ sularıyla ilgi çekicidir.

Limanağzı


Kaş’ın en güzel plajlarından Limanağzı’na, dolmuş kayıklarla 15 dakikada ulaşmak mümkün. Karadan arabayla ulaşımın olmadığı, üç ayrı koyda plajlara sahip olan Limanağzı, doğal güzellikleriyle gerçek bir cennettir.

Akçagerme


İlçe merkezine 3 km mesafede bulunan Akçagerme Plajı, bünyesindeki su kayağı ile, özellikle çocuklu aileler için uygundur.

Patara


12 km uzunluğundaki kumsalı ile dünyanın en güzel plajlarından birine sahip olan Patara antik kenti, bir dönem Likya Birliği’nin başkentliğini yapmıştır.

Kaputaş


Bölgeye Türk Rivierası adını kazandıran büyüleyici turkuaz denizin sembolü ise şüphesiz Kaputaş plajıdır. Kaş’ın 20 km batısında olan ve eşsiz bir renk cümbüşünün dalgalandığı Kaputaş Plajı, yukarıdan denizi seyretmenin keyfini sunarken, yüzlerce basamaklık merdivenden inen ziyaretçilerine de berrak sularda yüzme zevkini sunarak bu çabanın hakkını verir.