AKTİVİTELER

Dalış


Kaş, koylarının güzelliği, sualtı fauna ve florasının zenginliği, batık gemi ve mağaraları ile Akdeniz bölgesinin en önemli dalış merkezlerindendir. Sayısı 10’u geçen dalış okullarıyla yılın her döneminde dalış yapma imkanı vardır. Scuba dalışının en yoğun olduğu dönem, mart-kasım ayları arasıdır. Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca düzenlenen kursların ardından yapılabilen bu dalışlar için alınacak ders saatleri dalma mesafesine göre değişmektedir.

Yamaç Paraşütü


Kaş’ı havadan görmenin tek yolu olan yamaç paraşütü, 590 metre yükseklikteki Kırdavlı Tepe’den uzman pilotlar eşliğinde yapılır. Kaş’ı koyları ve adacıklarıyla, havada süzülerek yaşamak, bunu deneyimleyenler tarafından “her insanın hayatında en az bir kez yaşaması gereken bir macera” olarak anılır. Modern ve güvenilir ekipmanlar ve tecrübeli eğitmenlerle, yamaç paraşütünü her isteyen yapabilir. Hava koşulları elverişli olduğu takdirde, yamaç paraşütü yıl boyunca gerçekleştirilebilen bir aktivitedir.

Kano


Son yılların en gözde aktivitelerinden birisi olan deniz kayağını, Kaş’ın yakın çevresinde ve Üçağız-Kekova bölgesinde yapabilirsiniz. Hem spor yapma hem Akdeniz’in maviliklerinde geziye katılma fırsatı sunan bu aktiviteyle, karadan ulaşamayacağınız koyları ve antik kalıntıları yakından görebilirsiniz. Deniz kanosu bütün bir yıl boyunca yapılabilir.

Doğa yürüyüşü


Likya Yolu, doğası, coğrafi konumu ve tarihsel mekanları ile Kaş ve çevresi, yürüyüşçüler için eşi bulunmaz olanaklar sunar. Likya’nın tam merkezinde yer aldığı için, hem doğu hem batı yönünde inanılmaz güzellikte, değişik zorluklarda yürüyüş rotaları bulunur. Sunday Times’ın “Dünyanın En İyi 10 Yürüyüş Yolu” olarak seçtiği, 500 km uzunluğundaki Likya Yolu, son dönemde doğa ve tarih meraklısı yürüyüşçülerin ilgisini çekmektedir. Likya Yolu’nu anlatan rehber kitapla ya da yürüyüş turları düzenleyen acenteler aracılığıyla gerçekleştirilebilecek bu çok özel macera, kaşiflerini beklemektedir. Her mevsim yürüyebilecek bir güzergah bulabileceğiniz Kaş çevresinde, sahil bölgeleri için en uygun yrüyüş zamanı ekim-mayıs ayları arasıdır. Akdeniz’in dağlarının güzelliğini yaşamak, kekik, adaçayı ve birçok yabani bitki örtüsü kokuları içinde antik şehirlere yürümek, Akdeniz’in kıyı ve koylarını seyretmek, insana bambaşka bir dünyada olduğu duygusunu verir.

MTB


Dağ bisikletiyle Toroslar’a çıkmak demek; anayoldan çıkıp kır yollarını, vadileri, kanyonları, köyleri ve Likya dönemi kalıntılarını keşfetmek demektir. Temiz dağ havasını içinize çekerek pedal basarken kıyının girinti ve çıkıntılarını tüm ayrıntılarıyla, panoramik bir tablo gibi izleyebilirsiniz.

Kanyon Geçişi


Gerçek adrenalin, gerçek serinlik! Kanyon Geçişi, özel malzeme ve ekipman kullanarak gerçekleştirilen gerçek bir macera. Kaş’ın yükseklerinde, Toros dağlarında bulunan farklı kanyonlarda, serin ve berrak suların doldurduğu havuzlara atlayarak, yürüyerek ve bazen de ip yardımıyla 40 metreye varan yüksekliklerden inerek yapılan bu aktivite, heyecanlı olduğu kadar eğlencelidir de.

Kekova Tekne Turu


Sabah saat 10:00 da kaş limanından hareketle muhteşem bir yolculuğa başlanır. Yüzme molaları sırasında siz mavinin keyfini çıkarırken teknede lezzetli mezeler ve yemekler hazırlanmaktadır.Açık büfe yemekler ve mangaldan ızgaralar ile ziyafet çekildikten sonra tersane koyu ve batık şehir ziyaret edilir.Tekne Likya uygarlığının gözdesi Simena (Kaleköy) e demirlediğinde Simenayı keşfetmek için 1 saatlik süreniz var. Kaleye çıkabilir, su içindeki antik mezarı görebilir, ev yapımı eşsiz lezzette dondurma yiyebilir, yine Akdeniz'in serin sularında yüzebilirsiniz. Farklı koylardaki yüzme molaları ve teknedeki ikramlardan sonra tur saat 18:00 civarında sonlanmaktadır.